Rīgas 155. skautu vienības darbs
Pašreiz vienībā darbojas:
 
Mazskauti: 25
Skauti: 10
Vadītāji: 2
Vadītāju vietnieki:2
 
Ik nedēļas notiek nodarbības:
 
Mazskautiem - ceturtdienās no 16:45 līdz 18:15
Skautiem - ceturtdienās no 16:30
 
Ieskats mūsu nodarbībās (2012. gada maijs)
 
Pēdājās nodarbības esam darījuši visādas jaukas lietas:
 
 - pie mums ir viesojies viena mūs mazskauta tētis  Vilnis Bernāts,kurš strādā Vides ministrijā un ir ļoooti gudrs dažādos vides jautājumos (kā arī iepriecināja visus ar speciāli sarūpētām dāvaniņām) Paldies!
 
 
 
- esam rīkojuši savu kolekciju izstādi
 
 
- un arī padarījuši kādu labo darbu!
 
 
Vienība dodas pavasara pārgājienā kopā ar citiem Rīgas novada mazskautu pulciņiem
 (2012.gada 12.maijs)
 
Gribētos,lai tā veidotos par jaunu tradīciju - mazskautu pavasara pārgājiens. Šogad maršruts tradicionāls : Lilaste - Garezers - Gauja, bet laikam jau skautiem ikgadus jāpārstaigā tās vietas,kur nometņojuši Rīgas skauti jau 1. Latvijas Neatkarības laikā.
Šogad pārgājienā devās 5 vienību mazskautu pulciņi, kuri ,veicot apmēram 12 km , orientējās ar karti un pildīja dažādus pa ceļam uzdotos uzdevumus. Viss beidzās ar azartisku pakaļdzīšanās spēli un milzīgu vēju jūras apciemojuma laikā.
 
Ciemošanās centrā Dārdedze (2012. gada 28. martā)
 
Mazskauti devās uz Centru Dārdedze,lai piedalītos nodarbībās "Drosme draudzēties"!
 
 
Intervija Latvijas radio 1 (2012.gada 21.martā)
 
Radio raidījums 2012.gada 21.martā no pl: 15.00 - 16.00 Latvijas Radio 1 Ģimenes studijas ietvaros,kurā piedalījās vad. Vita Karule un mazskauti - Gustavs Šķenders,Ramona Cimziete,Jānis Bernarts un Kārlis Grundmanis.
 
http://www.latvijasradio.lv/program/1/2012/03/20120321.htm

Ziemas mazskautu un guntiņu nometne "Ziemas Ziņa"
Līgatne (2012. gada 10. - 12. februāris)
 

 
Ziemas mazskautu un guntiņu nometne ir lieliska tradīcija,kas šogad jau 13. reizi kopā ziemas vidū pulcināja dalībniekus no 11 dažādām vienībām. Kopskaitā bijām 102 cilvēki.
Nometnes pirmajā dienā tās dalībnieki devās ekskursijā gan uz Līgatnes skaistajām alām, gan Līgatnes papīrfabriku.Iepazinās ar dažādām teikām un nostāstiem,kas apvij dažādas Līgatnes vietas,veidojot paši patstāvīgi radošus uzvedumus un piedalījās nakts spēlē.
 
 
Nometnes gaitās mazskautiem un guntiņām nācās sastapties arī ar ļaunajām raganām,kas bija nozagušas dažādas cilvēkiem svarīgas vērtības. Tāpēc nometnes dalībniekiem nācās stipri papūlēties,lai atšifrētu, atrastu norādes, godam izturētu dažādus pārbaudījumus un atburtu visu labo, ko raganas bija sev piesavinājušās.
 
 
Paldies visiem,kas darīja,kā arī  Lienei Zaķei un Uldim Jansonam,kas arī fotogrāfēja!
 
Rudens nometne "Rudens Cerība 14",Usma (2011.gada 27.- 29.oktobris)
 
 
Šogad Rīgas 155.skautu vienība, ievadot jauno skautošanas sezonu, savā tradicionālajā rudens nometnē pulcināja nepieredzēti lielu dalībnieku skaitu ~100 dalībniekus, jo bez mūsu vienības biedriem, tajā tika  aicināti arī ciemiņi. Pieteicās skauti, gaidas, mazskauti, guntiņas, roveri un lielgaidas, kā arī viņu vadītāji no 10 skaitu un gaidu vienībām.
 
 
Nometnes norises vieta bija Usma, Usmas Kristīgās Tautas skolas teritorija. Nometnē tika realizētas divu pakāpju programmas - viena mazskautu un guntiņu vecumam,otra - skautu un gaidu. Tās bija dažādas nodarbības, šķēršļu gājiens,viktorīnas un vakara koppasākums, lielās nometnes spēles, naktsspēles, nakts trauksme, kad skautiem un gaidām bija jāparāda savas zināšanas un varēšana sniedzot palīdzību nelaimē nonākušiem cilvēkiem. Tika veikts arī nometnes labais darbs. Šīs dienas bija brīnišķīgs sadraudzības laiks visiem nometnes dalībniekiem, kad tika vairāk iepazīti cilvēki, darīti kopā visdažādākie darbi un iegūti jauni draugi.
 Paldies vietas saimniekiem - Harinai un Uģim Brūklenēm par viesmīlību un brīnišķīgo vakaru Usmas baznīcā.
 
Vienība dodas pavasara pārgājienā (2011.gada 12.marts)
 
 
 
2011.gada 12.martā kopīgam pārgājienam Lilaste - Gauja pulcējās cilvēki no ļoti dažādām vietām - gan Rīgas 155.skautu vienības mazskauti kopā ar diviem vadītājiem,vairāki vecāki, kas vēlējās pavadīt laiku kopā ar saviem bērniem  un Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes draudzes skautu vienības cilvēki.Diena bija īsti pavasarīga - ar sauli,sniegā grimstošām kājām, slapjiem zābakiem un visu kas piederas šādai lietai. Pārgājiena dalībnieki varēja praktizēties darboties ar karti,pārbaudīt savu veiklību kādā spēlē, dzirdēt kādu stāstu par notikumiem Garezerā no skautu dzīves, kā arī mācīties iekurt ugunskuru ziemas apstākļos un uzcept sev pusdienas.
 
 
Mazskautu Ziemas nometne "Pakrastnieki", Dikļos, 2011.gada 4. - 6.februāris
 
 
Šogad tradicionāli jau 12.gadu notika mazskautu ziemas nometne, kas tika vadīta Vika bērnu grāmatas "Pakrastnieki" noskaņās. Tā nebija nejauša izvēle, jo Dikļi ir autora dzimtā vieta un par viņa darbu varoņiem stāsta arī tur iekārtotais Vika pasaku parks. Nometne kopumā pulcināja ap 100 cilvēkiem,kur savas nodarbes atrada gan mazskauti,gan skauti, gan roveri, gan vadītāji. Nometnes gaitā tās dalībnieki gan iepazinās ar dažādām interesantām vietām pašos Dikļos, jo apmeklējām gan parku, gan muzeju, gan šinšilu un zirgu audzētavu.Visiem par prieku bija iespēja izbraukt zirga vilktās kamanās,noskatīties vietējo jauniešu brīnišķīgo teātra izrādi "Dattarponis"Dikļu kultūras namā, kā arī pašiem piedalīties dažādos uzvedumos,šķēršļu gājienā un nakts spēlē, pašiem gatavot priekšnesumus.Svētdien visi devās uz skautu dievkalpojumu Dikļu baznīcā.
 
 
Mums par lielu prieku - ieguvām šķēršļu gājienā 3.vietu!Ko uzskatām par labu sasniegumu!Paldies visiem,kas izveidoja to brīnišķīgo gaisotni nometnē,kas tur valdīja!
 
 
Mazskauti dodas pārgājienā pa 1991.gada barikāžu vietām
 
 
 
2011. gada 19.janvārī mazskauti savas nodarbības laikā devās pavisam mazā, bet izzinošā pārgājienā. Mūsu ceļš no Kalpaka bulvāra veda uz Ārlietu ministrijas ēku,kurā bija iekārtota fotoizstāde 1990. - 1991.gada notikumiem, tad tālāk- Saeimas nams un piemiņas zīme,Doma laukums un baznīca, Bastejkalns,kur dzērām tēju ar cepumiem un Bastejkalnā bojā gājušo upuru piemiņas brīdis noliekot svecītes.
 
 
Skautu Ziemas nometne „Baltais vilks”, Ložmetējkalns
2011.gada 6. – 9.janvāris
 
Šogad 9. reizi notika skautu ziemas nometne Baltais Vilks. 9. gadu skauti un gaidas pulcējās vienkopus no dažādām Latvijas malām, lai ar savu klātbūtni godinātu Latviešu strēlniekus, kuri cīnījās Pirmā pasaules kara laikā, parādīja izcilu varonību un nesa arī nežēlīgus upurus, mēģinādami atbrīvot Kurzemi un Zemgali…
Šogad nometnē pulcējās 120 jaunieši. Nometne tika veltīta Latviešu strēlnieku 1. Daugavgrīvas  pulkam. 
Šī gada nometne ieies vēsturē ar lielāko sniega daudzumu, kāds jelkad ir bijis šo 9 gadu laikā, jo, lai uzbūvētu teltis ,bija jārok teju 1 metra bieza sniega sega, un teltis bija daudz…
Spilgtākie notikumi  bija Aizsardzības ministrija dubultā vizīte nometnē, piektdien  kopā ar Japānas vēstniecības pārstāvi, savukārt, sestdien piemiņas pasākuma ietvaros.
 Sestdien  visa nometne devās uz Ziemassvētku kauju muzeju vērot klātienē strēlnieku un vāciešu  kaujas rekonstrukciju. Kopumā nometne paliks atmiņā ar daudzajiem notikumiem un sajūtu, ka atkal esam bijuši ar saviem strēlniekiem kopā…
P.S. No mūsu vienības piedalījās 7 dalībnieki.
 
Bētlemes gaisma (2010.gada 16.decembris)
 
     
 
2010.gada 16.decembrī daudzu vienību mazskauti,skauti,roveri un vadītāji pulcējās Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā uz svinīgu dievkalpojumu,kurā sveicām gaismas no Bētlemes ierašanos pie mums Latvijā. Katram bija iespēja aizdegt savu liesmiņu un dalīties ar to savu draugu, radu un paziņu vidū.Pēc dievkalpojuma visi pulcējās baznīcas pagrabstāva Lutera zālē, kur varēja vērot gaismas ceļu,mazskautu uzvedumu un baudīt kādu kārumu. Paldies Renātei Bendikai par jaukajām bildēm!
 
Mazskautu ziemas nometne "Vaidava 2010"(2010. gada 5. - 7. februāris)
 
      
 
Šogad pēc gada pārtraukuma atkal - nu jau 11. reizi - notika Mazskautu ziemas nometne, kuru tradicionāli organizē Vidzemē, un kuras tēma šogad bija I.Ziedoņa "Krāsainās pasakas".Uz nometni kopā sabrauc vairākas vienības,lai 3 dienas pavadītu kopā skautojot, tāpēc šogad nometne pulcināja gandrīz 80 dalībniekus.
 Katru gadu šo nometni uzņemas organizēt kāda konkrēta  vienība- šogad Kocēnu 38. skautu vienības vadītājs Jānis Olmanis.
Nometnes pirmajā dienā notika pārgājiens līdz Rubenes pilskalnam ar apkārtnes izpēti un tradicionālo desu cepšanu. Turpinot gājienu, pa piesnigušo mežu nonācām mūsu bāzes vietā Rubenes pamatskolā. Diena noslēdzās ar nometnes vakara iepazīšanās ugunkuru telpās, kur mazskautiem no piecam dažādām vienībām bija jāparāda priekšnesums par I. Ziedoņa krāsainajām pasakām. Mūsu vienībai bija jārāda priekšnesums par sarkano pasaku!
 
     
 
Otrā diena sākas ar atklāšanas ceremoniju un  radošajām nodarbībām: māla darbi, latviešu senā karavīra ekipējuma iepazīšana un sveču liešana, savukārt pēcpusdienā sākās lielais šķēršļu gājiens, kur mazskautiem lielajā sniegā bija jādodas garajā ceļā, lai apciemotu visas  Krāsainās pasakas un noskaidrotu, vai kāda nav galīgi ieputināta un pazudusi ... Vakars noslēdzās ar latviskām rotaļām un neviltotas emocijas izraistošo stratēģisko nakts spēli.
Svētdiena tika veltīta ziemas un sporta priekiem. Nometne beidzās ar atzinības rakstu pasniegšanu katram mazskautam pa dalību nometnē! No mūsu vienības nometnē piedalījās 5 mazskauti, 2 skauti un 3 vadītāji.
 
Mūsu vienības pārstāvja vizīte pie Valsts Prezidenta V.Zatlera
 
 Foto:Toms Kalniņš, Latvijas Valsts prezidenta kanceleja
 
...... LSGCO sastāvā mūsu vienības pārstāvis vad.N.Klints 2010. gada 21. janvārī  devās vizītē pie Prezidenta. Tika apspriesti jaunatnei svarīgi jautājumi, skautu dalība dažādos pasākumos un turpmākā sadarbība.
 
Skautu ziemas sagaita "Baltais vilks" (2010. gada 8. - 10. janvāris)
 
     
 
Tradicionāli skautu sabiedrībā Janvāris paiet zem sagaitas "Baltais vilks" zīmes. Kopumā nometnē piedalījās ap 140 dalībnieku. Šogad uzsvars tika likts uz sadarbību ar kara vēstures klubu REDUTS. Mērķis šai sadarbībai ir padziļināta Latviešu strēlnieku vēstures iepazīšana. Šim mērķim tika veltīta visa sestdiena, dalībniekiem bija iespēja izšaut , aptaustīt tā laika priekšmetus un noskatīties improvizētu kauju. Nometnē tradicionāli viesojās arī NBS komandieris Maklakovs, kurš pasniedza NBS komandiera balvu, gan skautiem, gan jaunsargiem. Viena no balvām tika pasniegta arī mūsu vienības biedram. Nometnē arī notika strēlnieku šķēršļu skrējiens ar pirotehnikas izmantošanu, kur jauniešiem bija iespēja reāli iejusties strēlnieku ‘’ādā’’ ,izpildot dažādus uzdevumus, kā ,piemēram, pozīciju ieņemšana, vai izlūkošana. Nometne noslēguma dienā beidzās ar aktīvām spēlēm, kur varēja pierādīt gan individuālo, gan grupas sadarbību. Jāpiebilst, ka šī gada nometne bija visai auksta... No mūsu vienības nometnē piedalījās Bebra kops (4 cilvēku sastāvā), 4 vadītāji, Nometnes priekšnieks mūsu vienības biedrs vad. N.Klints.
 
     
 
 
Bētlemes gaisma
 
 
 
Bētlemes gaisma - tā ir skautu tradīcija visā pasaulē. Kad svecītes liesmiņa uzsāk savu ceļu no Bētlemes un no rokas rokā apceļo visu pasauli. Tā ir liesmiņa, kas ceļo nenopūsta, vienmēr dzīva un ļoti daudzu ļaužu prieka un bijības apdvesta. Arī šogad sveces liesmiņa uzsāka savu ceļu no Bētlemes un 17.decembra vakarā tā tika ienesta Vecās Ģertrūdes baznīcā.Visi bija  laipni aicināti un gaidīti uz kopā sanākšanu, skautu dievkalpojumu, kopīgu tēju  un svecītes liesmiņas saņemšanu. Šis bija gaismas došanas laiks....
 
Vienības Ziemassvētku eglīte
 
 
   
 
Vienības Ziemassvētku eglīte notika 2009. gada 16.decembrī LELB Jauniešu centra telpās un tajā piedalījās visa mūsu vienība. Jauki,ka arī vecāki kuplināja mūsu pasākumu.Pasākuma sākumā mūs uzrunāja LELB Jauniešu centra vadītājs mācītājs Krists Kalniņš. Pēcāk vad. Vita aicināja ieklausīties lūgšanā un uzrakstīt arī savu lūgšanu. Tika rādīti iepriekš sagatavoti priekšnesumi un dalītas Ziemassvētku dāvanas. Paldies Aldim Kaņepem par' muzikālo pavadījumu.
 
Rudens nometne "Rudens Cerība - 12"
 
 
         Šogad, pēc gada pārtraukuma, jau 12.gadu, atklājot jaunu skautošanas gadu, visi Rīgas 155. skautu vienības biedri tika aicināti pulcēties nometnē.Nometne notika no 15. - 17. novembrim un šoreiz izvēlējāmies to  organizēt netālu no Rīgas - Inčukalnā. Tur mums bija iespēja dzīvot ļoti senā un skaistā muižā, kurā līdz šim bija iekārtots Inčukalna bērnu sociālās aprūpes centrs. Nometnes laikā - izzinājām kā praktiski rīkoties, ja esi apmaldījies mežā un tur būs jānakšņo. Tika būvēta nojume, kur paslēpties no lietus un vēja (sākumā katrs veidoja savu mazu maketiņu, tad analizēja savu darbu, vienojās par vislabāko risinājumu un tika uzbūvēta paslēptuve arī mežā), skauti un mazskauti izspēlēja dažādas dabas spēles, praktizējās ugunskuru iekuršanā; skauti rīkoja 1. šķēršļu gājienu mazskautiem, spēlēja nakts rotaļu, bijām baseinā un vakaros skatījāmies filmas.Bijām nelielā pārgājienā līdz Velna alai. Tika paveikts arī "Labais darbs" - nožogojuma uzstādīšana ap jaunajiem kociņiem....
 
 
Lāčplēša diena
 
          Jau tradicionāli 7. gadu pēc kārtas mūsu vienība sadarbojas ar Rīgas Valda Zālīša pamatskolu un tās skolēniem, rīkojot pasākumus, kas veltīti 11.novembrim. Šo piemiņas pasākumu laikā sniedzam informāciju par šo Latvijas vēstures svarīgo posmu, iesaistām skolēnus aktīvā darbībā, ikgadu meklējam jaunus informācijas sniegšanas veidus, lai 1. - 6. klašu skolēni izprastu un novērtētu to karavīru ieguldījumu Latvijas Brīvības izcīnīšanā, ko deva Brīvības cīņu dalībnieki.
 
Šogad 1. - 4. klašu skolēni tika pulcināti skolas zālē uz vizuālu stāstījumu par laika posmu no Latvijas valsts dzimšanas līdz tās pilnīgai brīvībai.
 
 Bet 5. - 6. klašu skolēni šogad brauca uz Ziemassvētku kauju piemiņas muzeju Tīrelī "Mangaļu"mājās, kur ar Latvijas kara muzeja atbalstu skautu vadītāji, skauti un citi iesaistītie nodarbību vadītāji skolēniem sniedza jaunu pieredzi un informāciju.
 
 
Viņiem bija iespēja gan apskatīt muzeju Kārļa Dambīša vadībā un klausīties, skatīties vizuālu prezentāciju, gan aktīvi piedalīties 8 dažādās nodarbībās, kur pašiem bija jādarbojas gan metot mīnas, velkot uzkabes, saslēdzot lauka telefonus, atkodējot informāciju morzē, piedaloties stafetē, šaušanas apmācībā, pārbaudot savas zināšanas par vēsturi, aizpildot testu.Skautu puiši nodrošināja nodarbību vadīšanu 2 darba grupās, kā arī veica dažādus tehniskos darbus.
 
 
11. novembra vakarā skauti un mazskauti tradicionāli devās lāpu gājienā, godinot visus kritušos karavīrus un noliekot ziedus un svecītes Brāļu kapos - gan Mātes Latvijas pakājē, gan sava izcilā prezidenta un karavīra ģenerāļa Kārļa Goppera atdusas vietā. Pēc tam devāmies uz Daugavas krastmalu, kur tika nodrošināta kārtība un palīdzība skolas bērnu pagatavoto sveču plostiņu ielaišanā Daugavā.
Liels paldies visiem skautiem, roveriem, gaidām un lielgaidām, kas piedalījās šajā palīdzības darbā!
 
Vienības āra nodarbība Mangaļsalā
 
     Skolēnu brīvdienu laikā 28. oktobrī organizējām āra nodarbību ar mērķi apgūt un nostiprināt dažādas āra dzīves prasmes, pilnveidot zināšanas vēstures jautājumos, iepazīties ar Mangaļsalas fortifikācijām. Nodarbībā piedalījās 13 mazskauti un skauti.
 
 
 
Skauti dodas uz Nāves salu
 
   
 
2009. gada 10. oktobrī 5 skauti un 3 vadītāji un vadītāju vietnieki devās uz Nāves salu tā atjaunojot tradīciju, kas bija dzīva arī 1.Latvijas neatkarības laikā, kad skauti devās pieminēt savas tautas varoņus - latviešu strēlniekus  , kas 1916. gadā krita traģiskā nāvē cīnoties par savu tēvzemi. Tika izvestas arī skautu nodarbības,kur tika nostiprinātas zināšanas kā pareizi iekurt ugunskuru un apgūtas iemaņas darboties ar lauku telefonu. Notika arī vingrinašānās šaušanā ar pneimatisko ieroci. Atceļa apciemojām arī Daugmales pilskalnu.
 
     
 
.
Created by I.am.human.lv